Досить часто, люди прагнуть підвищити свій тонус та активність за допомогою різноманітних засобів, серед яких далеко не останнє місце займають так звані «енергетичні напої». Як правило, такі напої є дійсно ефективними. Однак, вони ж не совсім коректно діють на ті чи інші системи організму людини. А це може призвести до певних проблем. Між тим, не гіршого результату можна досягнути, використовуючі природні екологічні енергетики, серед яких очільне місце, без сумніву займає мед та продукти з меду.

Який продукт можна назвати енергетичним

Як правило, енергетики є засобом, який дає можливість, певною мірою, збуджувати центральну нервову систему, що значно підвищує працездатність та енергічність людини. Найчастіше, необхідність таких препаратів викликана, для звичайних людей, авітамінозом та нестачею вуглеводів.  Найбільш яскраво ці процеси проявляються весною, коли організму потрібні додаткові вітаміни та гідрокарбонати.  Щодо спортсменів, то їх організм постійно потребує речовин, які постачають додаткову енергію. Саме тому, для таких людей, потреба в енергетиках є постійною. Головна проблема існуючих енергетиків в тому, що вони досить небезпечні для організму. Зокрема, так звані «енергетичні напої» негативно впливають на стан шлунково-кишкового тракту. Крім того, вони дають серйозні навантаження на печінку та нирки. Між тим, є продукт, який, маючі чудові енергетичні властивості, самою природою оптимізований для безпечного та ефективного споживання людиною. Звичайно, що мова йде про бжолиний мед, який наші предки споживали протягом тисячолітть. До того ж, багато тварин, із задоволенням, споживають мед для отримання додаткової енергії.

Чому мед можна вважати ідеальним енергетиком

Передусім, нагадаємо, що головним джерелом енергії в живому організмі є гідрокарбонати або вуглеводи. Саме вони забеспечують оптимальний енергетичний баланс організму. Як відомо, будь-який енергетичний продукт має містити в собі гідрокарбонати у вигляді цукрів. Натуральний бджолиний мед, в цьому сенсі, не є виключенням.  В ньому містяться одразу два види цукрів: глюкоза та фруктоза. Насправді, саме з цих речовин, на 80%, складається натуральний мед. Причому, в даному продукті ці цукри знаходяться в інвертованому стані, більш придатному для ефективного засвоєння людським організмом. Треба зауважити, що дія цих двох цукрів є дещо різною. Глюкоза є джерелом швидкої енергії,  оскільки дуже швидко засвоюється організмом. Це викликає неабиякий приплив сил. А от фруктоза засвоюється довше, і є джерелом постійної стабільної енергії.

Варто зауважити, що для оптимального енергетичного балансу, кожний організм, разом з гідрокарбонатами, має отримувати збалансовану кількість вітамінів та мінеральних речовин. Створивши мед, природа подбала про це. Адже, натуральний мед (а натуральність меду перевірити нескладно) є оптимальною сумішшю для підвищення енергетичного тонусу живого організму, підготовленою самою природою. До того ж, справжній мед ідеально засвоюється організмом та не створює жодних проблем для різних систем організму людини.

Як використовувати мед в якості енергетика

Як вже зазначалося вище, споживання меду, в розумних кількостях, допомагає значно підняти загальний тонус будь-якого організму.  Є декілька основних порад, щодо того, яким чином, можна практично використовувати цілющі властивості натурального меду для підвищення енергетиуки організма та створення умов для більш активної та продуктивної діяльності людини.

  • Якщо зранку, Ви відчуваєте себе не в тонусі. Немає настрою, зате наявнв в’ялість, спробуйте замінити цукор в чаї або каві на мед. Крім того, варто, просто ложку меду намазати на хліб за з’їсти з чаєм або кавою. Як правило, Ви відчуєте, що сили знову повертаються до Вас, дуже швидко.
  • Ще краще, завести собі правило, випивати щоранку натщесерце склянку теплої води, в якій розчинено 1 ложку натурального бджолиного меду та сік половини лимона. Такий напій містить в собі все необхідне для того, щоб людина цілий день почувала себе жваво та могла бути досить продуктивною.
  • Варто споживати 1-2 ложки меду і перед фізичними навантаженнями. Адже, для вранішньої пробіжки, велосипедної прогулянки або пішого туристичного походу потрібно досить багато енергії, саме натуральний мед може забезпечити її в найбільш безпечному та сприятливому для організму вигляді.

Таким чином, використання натурального бджолиного меду в якості енергетичного продукту, є одним з найбільш розумних та ефективних способів забезпечити власний організм та,особливо, мозок потрібною енергією, вітамінами та мінеральними речовинами, в пропорціях, яких дотрималася сама природа. Саме тому, все більше людей, в тому числі і професійних спортсменів, фітнес-тренерів та дієтологів радять підвищувати свій енергетичний тонус саме за допомогою натурального бджолиного меду.