Довговічні продукти насправді існують, і мед є одним із таких продуктів, який не втрачає свої корисні властивості роками, звичайно при правильному його зберіганні. 

Через особливий склад меду: мало води, багато цукру та вміст невеликої кількості перекису водню, перешкоджається можливість росту та розвитку бактерій.

Однак, одним із важливих факторів збереження якості продукту є правильні умови зберігання меду. Як більшість з нас знає, мед поглинає багато вологи, тому його потрібно зберігати в герметично закритій ємкості і найкращим варіантом є скляна тара ємкістю до 1 літра. При зберіганні в тарі більшого об’єму при кожному відкриванні всередину потрапляє повітря ззовні,  вологість з якого швидко вбирається медом, при цьому втрачається частина його корисних властивостей і він знову стає рідким. Тому при купівлі меду в тарі великого об’єму рекомендуємо розфасувати його в посуд, який забезпечить можливість споживання у строк до 1 місяця.  

 НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ!!! зберігати мед з використанням мідного, оцинкованого, залізного посуду а також посуду із синтетичних матеріалів через те, що такий посуд сприяє окисленню меду, через що дуже швидко втрачається його споживча цінність. Для зберігання меду допустимо використовувати пластикові ємкості, виготовлені виключно із якісного харчового пластику, однак прямо протипоказано використовувати дешеву пластикову тару, оскільки при тривалому зберіганні в такій тарі мед починає витягувати з пластику шкідливі хімічні сполуки, поступово перетворюючись на отруту.

Можливо також використовувати для зберігання меду дерев’яний, берестяний та глиняний посуд, однак не дивлячись на високу екологічність такої тари ціна на неї досить висока. Також одним із недоліків такого посуду є те, що всі вищевказані матеріали мають здатність вбирати в себе вологу, яка потім потрапляє в мед, тому при зберіганні меду в такій тарі має забезпечуватись висока сухість повітря.

Таким чином, ідеальним варіантом для зберігання меду є герметично закрита скляна тара. Вона відмінно зберігає продукт, а хімічно нейтральне скло не вступає з ним у реакцію. Єдине від чого не захищає така упаковка - це сонячні промені. А тому мед в скляному посуді потрібно зберігати в темному місці або використовувати для його захисту матеріали, які убережуть від попадання прямих сонячних променів та нагрівання.

Саме керуючись цим принципом і задля максимально якісного збереження продукту, Компанія «Весела бджілка» прийняла рішення з 2017 року реалізовувати мед виключно в скляній тарі ємкістю 0,5 та 0,28 літра. Ця тара дає можливість споживати мед в терміни, які не дають можливість продукту швидко втягувати вологу та втрачати свої цілющі лікувальні властивості.   

Тому ще раз наголошуємо, що правильне зберігання меду і правильний вибір тари для зберігання - запорука збереження смакових та корисних властивостей цього натурального продукту бджільництва, а Інтернет-магазин «Весела бджілка» завжди вчасно доставить найрізноманітніші сорти меду для покращення вашого самопочуття та поповнення енергії.