Хороші лікарі часто пропонують замінити цукор на мед і недарма. Цей продукт унікальний по наявності корисних властивостей – мед покращує самопочуття, дарує красоту і підтримує молодість.

А тепер наведемо 8 причин щоденного вживання меду:

1.       Мед захищає організм від раку та хвороб серця. Головними захисниками, що є в меді це сильні продуктові антиоксиданти – флавоноїди.  Лікарі стверджують, що якщо сердечники будуть протягом 1-2 місяців приймати по 50 г. меду в день, то їх стан обов’язково покращиться;

2.       Мед в народній медицині вважається другом шлунку. Він може бути лікувальним засобом при виразці шлунку та дванадцятипалої кишки, гастритах та інших захворювань шлунково-кишечного тракту. При виразковій хворобі, наприклад, рекомендується приймати 30 г меду вранці, 40 г вдень і 30 г увечері за 1,5-2 години до їжі або через 3 години після їжі в розчині теплої води. Мед має сильний антисептичний ефект, і якщо регулярно приймати його вранці натщесерце, це не дозволить розвинутися гастриту, холециститу і панкреатиту. Швидко проходячи по шлунково-кишковому тракту, мед вбиває шкідливі бактерії і мікроби і сприяє загоєнню ранок на слизовій оболонці шлунку.

3.       Мед незамінний при застуді. Зазвичай його розчиняють в молоці (1 ст. ложка меду на склянку теплого молока) або змішують з лимонним соком (сік 0,5-1 лимона на 100 г меду). Багато хто чув і про такий засіб, як редька з медом. У верхній широкій частині ретельно вимитої редьки потрібно вирізати ямку з таким розрахунком, щоб туди увійшли 2 ложки рідкого меду. Після того як туди залити мед, необхідно накрити зверху щільним папером і дати настоятися 3-4 години. Приймати настій редьки з медом рекомендується по 1 чайній ложці 3-4 рази на день до їди і перед сном.

4.       Мед допомагає регулювати рівень цукру в крові. Хоча мед, і цукор обидва солодкі на смак і містять в собі глюкозу і фруктозу, саме мед вважається ідеальним харчуванням для печінки, так як співвідношення фруктози і глюкози в ньому практично один до одного.

5.       Мед рятує від шкірних захворювань і бореться зі старінням організму. При накладенні меду на пошкоджену поверхню шкіри в ній посилюється кровотік і відтік лімфи. Ранка при цьому як би промивається, що покращує живлення клітин і згубно діє на мікроби, стрептококи, стафілококи і ін. В якості косметичного засобу можна використовувати медову воду для вечірнього вмивання (1 ст. Ложка меду на 2 склянки теплої води) - це робить шкіру бархатистою і розгладжує зморшки. У поєднанні з іншими інгредієнтами мед надає на шкіру зволожуючі і живильні дії.

6.       Мед - чудовий пробіотик. Він покращує травлення і відновлює корисну мікрофлору організму, оскільки включає в себе до шести видів лактобацил і чотирьох видів біфідобактерій.

7.       Мед є природним антидепресантом. Вважається, що люди, які вранці споживають мед, легше справляються з синдромом хронічної втоми, який останнім часом особливо поширена серед жителів великих міст. Вони менш агресивні, дратівливі, менш сприйнятливі до різних стресових ситуацій.

8.       Мед корисний для мозку. Замість звичного бутерброда з сиром чи ковбасою вранці краще з'їсти трохи меду. Білкова їжа, необхідна для стимулювання м'язової діяльності, необхідна організму в 11-12 годин, а 7 до 9 годин найважливіше налаштувати на роботу мозок. Мед найкраще «заряджає» мозок енергією, що однаково є важливим як для дорослих, так і для дітей.

Яку кількість меду можна вживати:  для профілактики доросла людина може з'їдати по 60-100 г меду протягом доби в декілька прийомів, розділивши цей обсяг на 4-6 порцій. Для дітей цю норму слід зменшити вдвічі. А починати свій день найкраще з чайної ложечки меду, розчиненої в 100 г теплої води. Такий медовий напій рекомендується вживати натщесерце за 10-20 хвилин до сніданку.