Зміцнення імунітету за допомогою меду

Ви є тут

Що таке імунітет та для чого його потрібно зміцнювати

В процесі життєдіяльності, кожному організмові доводиться постійно захищатися від впливу різних речовин та інших організмів, що можуть значно пошкодити його клітини та тканини. Людина, в цьому плані, не є виключенням. Однак, для того щоб захисна функція організму завжди була на належному рівні, він повинен отримувати достатню кількість білків, жирів, вуглеводів та вітамінів. А крім того, має бути достатньо різноманітних мікроелементів. З настанням холодів, імунітет наших організмів стає слабшим, внаслідок чого з’являються різноманітні хвороби, у тому числі, і вірусного походження.

Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно підтримувати захисну функцію свого організму на належному рівні кожного дня. А для цього, потрібно правильно збалансувати раціон харчування, та включити в нього продукти, в яких міститься велика кількість вітамінів та інших корисних речовин. Це, звичайно, фрукти, овочі та інші вітамінні продукти. Однак, одним з найбільш ефективних способів підвищення імунітету людського організму є споживання меду та страв з додаванням меду.

Яким чином мед зміцнює імунітет людини

Як відомо, мед є продуктом життєдіяльності бджоли, який утворюються в зобі останньої, і є частково перетравленим квітковим нектаром. А отже, в ньому міститься все, що необхідно для ефективного функціонування організму людини.

Передусім, це вуглеводи, які, як відомо, є основними постачальниками енергії в організмі. А до того ж, вони створюють смак, що дуже важливо для дітей. Вуглеводи, або гідрокарбонати, швидко відновлюють сили та енергію, захищають печінку, виводять з організму токсини та інші шкідливі речовини.

Крім того, споживання меду заспокоює нервову систему. Треба зауважити, що вітаміни та мінерали, що входять в склад меду, дозволяють постійно підтримувати баланс цих речовин в організмі. За умови раціонального харчування, це значно укріплює імунітет людини та її здатність не піддаватися, або в легкій формі переносити, різноманітні інфекційні хвороби.

Окремо варто зупинитися на дії ферментів, що є обов’язковим складником меду. Ферменти допомагають забезпечити нормальне функціонування органів травлення. Однак, головним та найбільш корисним складником меду є, безумовно, органічні з’єднання. Це і кислоти, і алкалоїди, і різноманітні ефірні та дубильні речовини. Саме вони забезпечують медові властивості, що дозволяють зміцнювати імунну систему людського організму.

Корисні рецепти з медом, для зміцнення імунітету

Декілька ложечок меду до чаю – це смачно та дуже корисно. Однак, найбільш ефективним способом споживання меду є його споживання з так званими імунними модуляторами. Тобто з різноманітними горіхами та фруктами.  Мед в суміші з ізюмом, курагою, мигдалем чи навіть з грецьким горіхом – то є дуже потужний захисник організму від негативного впливу зовнішніх факторів та подразників. Однак, є і більш екзотичні рецепти, де мед поєднується з часником, редькою, буряком тощо.

Приводимо декілька найбільш дієвих та популярних рецептів страв з медом для зміцнення імунітету.

Рецепт 1.

Потрібно взяти, в рівних частинах, чорнослив, курагу, ізюм та горіхи (будь-які). Все це потрібно подрібнити на м’ясорубці та скласти в банку так, щоб одна п’ята частина банки була незаповненою. Потім суміш заливається медом. Вітамінна суміш для підняття тонусу організму готова.

 

 

 

 

 

 

Рецепт 2.

В головці чорної редьки, за допомогою ложки, утворюється пустота, яка заповнюється медом будь-якого сорту. Після цього, при кімнатній температурі, необхідно залишити редьку з медом на 16-20 годин.  За цей час мед вбере в себе сік редьки та перетвориться в ефективний засіб зміцнення імунітету. Пити його треба три рази на день, перед їжею.

 

 

 

 

 

 

 

Рецепт 3.

Одна частина натурального меду змішується з двома частинами церковного кагору. До суміші можна додати трохи соку алое або каланхое. Через 10 годин настоювання чудодійний засіб для здоров’я буде готовий. Застосовується він так само, як і мед з попереднього рецепту.

 

Таким чином, мед є дуже ефективним засобом для зміцнення захисних властивостей організму людини. До того ж багатовікове його застосування в народній медицині довело його корисність. Звичайно, що споживати мед потрібно в розумних кількостях та дотримуючись перевірених рецептів. В такому разі, цей подарунок природи приноситиме лише позитивні емоції та не викликатиме ніяких проблем.