Від чого залежить сорт меду

Ви є тут

Якщо уважно подивитися на пропозиції сучасних продавців меду, можна зробити висновок, що є неймовірна кількість різноманітних сортів цього продукту. Причому, в двох різних продавців, один і той самий сорт меду буде мати різний смак. В недосвідченого покупця, досить часто, виникають думки про те, що насправді не все так складно, і що він має справу з маркетинговими хитрощами продавців. Спробуємо розібратися, скільки насправді є сортів меду, та яким чином вони формуються.

Основні критерії розподілу медів по видах

Як відомо, медом називають частково перетравлений бджолою квітковий нектар.Однак, в деяких випадках, бджоли роблять мед не лише з квіткового нектару, але і з солодких виділень інших комах. Зокрема, вони часто використовують так звану падь – солодкі виділення тлі. Таким чином, з точки зору походження, мед може бути двох основних типів:

  • Квітковий
  • Падевий

Варто зауважити, що падевий мед містить в собі велику кількість мінералів і дещо відрізняється від квіткового. Як правило, такий мед є більш тяжким для перетравлення людським організмом. Хоча, в певних випадках, він також є дуже корисним.

Мед може, також, мати різну консистенцію. Як правило, свіжий мед є прозорою тягучою рідиною, яка з часом втрачає прозорість і рідку консистенцію. Це відбувається завдяки процесу зацукрювання. Треба зауважити, що зацукрений мед не втрачає своїх корисних та поживних характеристик.

Квіткові меди розподіляються у відповідності до рослин, з яких бджоли збирали нектар. Як правило, видів квіткових медів є дуже велика кількість. Однак, це не означає, що в конкретному регіоні, можна отримати всі ці види.

Які бувають меди квіткового походження.

Всі чули такі назви, як липовий мед, гречаний мед, акацієвий мед тощо. Однак, мало хто знає, що насправді, отримати монофлорний мед ( тобто мед з однієї рослини) практично неможливо. Тому, коли Вам пропонують гречаний мед, це означає, що цей мед зроблений з нектару переважно, але не виключно, гречки. Як правило, бджолярі відкачують мед з вулика через досить великі часові проміжки. Тому, бджоли можуть встигнути принести нектар не лише з переважаючої культури, але і з інших медоносних рослин. Навіть мед, відкачаний в один час, на одній пасіці, але з різних вуликів, може мати суттєві відмінності.

Сьогодні в Україні, найбільш відомими та популярними сортами квіткового меду є наступні:

Гречаний мед. Один з найбільш корисних продуктів. Він має темний колір і яскраво виражений запах гречки. В складі цього меду міститься велика кількість заліза. А це означає, що він вельми корисний для лікування хвороб пов’язаний з порушенням процесу відновлення крові.

Липовий мед. Це світлий продукт з м’яким запахом та смаком. Він вважається, поряд з гречаним медом, одним з найкорисніших, серед розповсюджених в Україні, сортів меду. Це дуже солодкий та неймовірно поживний продукт.

Акацієвий мед.  Цей мед може бути білого та  жовтуватого кольорів. Він відрізняється від інших сортів тим, що досить довго не кристалізується. Крім того, акацієвий мед чудово засвоюється людським организмом. Лікарі рекомендують такий мед вживати людям, які мають захворювання на цукровий діабет.

Насправді, квіткових медів є декілька десятків сортів. І це лише в одній тільки Україні. Адже, в різних країнах є різні медоносні рослини. А відповідно, і багато інших видів квіткових медів. Варто зауважити, що досить часто, немає можливості точно визначини переважаючі медоноси, з яких бджоли отримали конкретний сорт меду. В таких випадках, мед називають за місцем збору. Наприклад, це можуть бути квіткові, лісові або польові меди. В цих випадках, мова йде про так звані поліфлорні меди. Тобто меди, які зроблені з нектару багатьох квіткових рослин, серед яких ні одна не є переважаючою. Прикладом такого меду є квітковий лісовий мед, який можна придбати в нашому Інтернет магазині.

Лікувальні властивості різних сортів меду

Звичайно, що всі знають про лікувальні властивості натурального меду. Перераховувати їх тут немає потреби. Про це все можна прочитати в іншій статті, на нашому сайті. Однак, досить часто, люди, помилково, переносять лікувальні властивості певних рослин, на мед, що отриманий з нектару таких рослин. Це не вірно. Різні сорти меду, звичайно, відрізняються, з точки зору терапевтичної дії. Але прямої залежності від рослин медоносів тут немає. Адже, меди є зовсім новими продуктами, які мають зовсім іншу структуру  і принципово інші механізми дії на організм людини. Саме тому, не варто вірити продавцям, які пропонують той чи інший сорт меду, як гарантовані лікі від тієї чи іншої хвороби.

Сьогодні є досить велика кількість різноманітних сортів меду. Однак, в будь-якому випадку, треба розуміти, що ті чи інші властивості, особливо лікувальні, як правило, притаманні лише медам натуральним, без домішок, ароматизаторів тощо.  Тому, прийнявши рішення придбати мед певного сорту, варто звернути увагу на його натуральність. І звичайно, краще всього мед купувати в перевірених продавців, які цінують свою репутацію.