Нова пасіка у Карпатах - МЕDОГОРИ

Ви є тут

Цього року ми розпочали співпрацю з новою пасікою МЕДОГОРИ. 

Пасічник Андрій Зазуляк організував пасіку 51 сім'ї карпатської породи. Вулики багатокорпусні полістирольні. Здобули досвід за кордоном на пасіці, а цього року заснували свою пасіку. Сам будучи львів’янином ціле літо проводить в карпатах на пасіці, часто разом з сином.

Пасіка МЕДОГОРИ знаходиться в самому серці Карпат на висоті 750 м над рівнем моря у Сколівському районі на межі Львівщини та Закарпаття. Сюди весна приходить на 4 тижні пізніше, проте тут цілу весну, літо та осінь безперервно цвітуть квіти. Цей квітковий килим щотижня плавно змінює свої барви і висоту.

Цього року весна в Карпати прийшла у травні і замаїла луки світло-жовтим первоцвітом, котрий поступово змінив жовтогарячий цвіт кульбаби… зацвіли сади – вишні, яблуні. У червні бджоли захоплено гуділи над величезною черемхою, і тішилися, що зацвіли літні медоноси: бджолиний чистотіл, материнка, м'ята, пустирник, бузина. В липні зацвіли звіробій, чебрець, конюшина біла і червона, ромашка, меліса, росторопша, лісова суниця і малина, ожина, чорниця. Разом з ними цвітуть сотні інших трав, назви яких знають лише спеціалісти! За різними даними в Карпатах ростуть близько 680 видів лікарських рослин, що використовуються в офіційній та народній медицині, 89 з яких занесені до Червоної книги.

Тому карпатський гірський мед – це ексклюзив. У Карпатах майже немає пасік, котрі можуть в значних об’ємах постачати гірський мед. Тому ця рідкість в продаж надходить нечасто та у невеликих об’ємах. Цей унікальний високогірний продукт високо цінується, бо володіє багатим вітамінним складом та екологічною чистотою, оскільки промислових підприємств у горах практично немає. Гірський мед крім приємного квіткового аромату, ще має дуже високі смакові властивості. Смак гірського меду нагадує фруктовий, з яскраво вираженим квітковим ароматом. Мед гір має свої відмінності в залежності від місцевості і часу збору. При правильному зберіганні він довго залишається текучим, не кисне і не цукріє.

Гірський мед рекомендують людям, які потребують відновлення сил, а також дітям для зміцнення імунітету. Він здатний не тільки внормалізовувати процеси організму, а й виводити токсини і солі. У високогірному меді особливо багато вітаміну А та каротину.

Загалом натуральний мед прямо з пасіки дуже корисний для людини, а високогірний мед має в декілька разів сильнішу стимулюючу дію для людського здоров'я. Його фармакологічний ефект пояснюється вмістом біокаталізаторів, таких як калій, магній, кальцій, залізо, глюкоза, фруктоза, ензими, фітонциди та інші біоелементи. Детальніше про корисні властивості меду.

Кожен окремо взятий мікроелемент, що входить до складу меду, активно впливає на певні органи людського організму. Залізо необхідне для нормальної роботи кісткового мозку і бере участь у функції кровотворення. Нормальний вміст кальцію і калію в організмі забезпечує стабільну роботу серця. Магній потрібний для нормальної діяльності нервової та імунної систем. Марганець забезпечує синтез вітаміну С, і т.д.

Мед з гірських трав корисний при лікуванні атеросклерозу, при анемії, що супроводжується запамороченнями і слабкістю, при хворобливих відчуттях в горлі, для заспокоєння нервової системи і лікування безсоння, при захворюваннях печінки і гастриті шлунка, а також при підвищеній секреторній діяльності щитовидної залози. Та й загалом мед має антимікробні та антисептичні властивості.